0 Kč

Autorka: Alžběta Hlásková

A jsou tu nápady pro další dny s dětmi. Naše děti už jsou velké, ale jak nás teď pandemie všechny drží víc doma, vracíme se k různým zážitkům a naše dospělé děti vytahují leccos, na co jsme i my sami už zapomněli. Je to veliká radost, když si mají na co vzpomínat.

  1. Chození po stropě: Tahle disciplína je pro větší silné rodiče nebo jejich kamarády. Dá se s dětmi dělat jen v době, kdy jsou malé. A dají se dělat jen v místnostech, kde nejsou vysoké stropy. Děti vezmete do náručí, otočíte hlavou dolů a vytáhnete do výšky tak, aby mohly nožičkama chodit po stropě. Naše děti tohle opravdu moc milovaly. Tohle s nimi dělal manžel, který měří téměr 190 cm, já na to neměla.
  2. Mládě tučňáka: Koukali jsme na dokument o tučňácích a to mi připomnělo další legraci, protože takhle přenášejí maminky mláďata, dokud to sama nezvládnou. Děti si stoupnou zády k vám a zacouvají tak, aby si levou nohou stouply na váš levý nárt a pravou na váš pravý nárt. Držíte je v podpaží a můžete vyrazit na trasu po bytě.
  3. Duha: Zkuste si najít doma barevné věci - hračky na pískoviště, stavebnice, formičky nebo třeba knížky. A pak je seřaďte do duhy. Čím větší paletu barev dokážete dát dohromady, tím lépe.

Myslím, že je fajn z každé takové akce udělat nějakou fotku, abyste si to děti mohli znovu připomenout. S odstupem možná ještě víc ocení, že jste s nimi řádili a užívali si krásný čas. Navíc si to budou moci pak vytáhnout, až jednou budou samy mít děti.