0 Kč

Autorka: Alžběta Hlásková

V dalším díle si vyzkoušíme zase něco nového. 

  1. Pohádkové hádanky. Napište si na kartičky názvy pohádek, které všichni znáte (Popelka, Sněhurka, Zlatovláska, O Smolíčkovi, O Budulínkovi...). Čím víc, tím líp. Pokud jste doma tři nebo čtyři, můžete se rozdělit a větší můžou být v družstvu s někým malým. Pak kartičky zamíchejte a otočte je tak, ať není vidět, co je na nich napsáno. Jeden z vás si vylosuje pohádku a má za úkol ji vyprávět tak, aby ji ostatní co nejdříve poznali. V dalším kole si to můžete ztížit tím, že se má pohádka předvádět.
  2. Večeře poslepu. Zkuste si jednou udělat snídani nebo večeři neobvyklým způsobem. Přichystejte na stůl vše, co bude k přípravě jídla potřeba. Vaším úkolem bude připravit jídlo poslepu. Děti budou mít za úkol vás navigovat, kam pro co máte sáhnout, co dál máte udělat. 
  3. Kolíčky. Využijte čas, kdy jdou děti spát. Vezměte pak 10 kolíčků na prádlo a pověste je různě po bytě tak, aby je děti mohly dobře sundat. Až se děti vzbudí, budou kolíčky hledat. Kolíčky také můžete rozvěsit po zahradě, takže to děti bude motivovat jít ven. Pokud už děti můžete nechat chvíli bez dozoru, můžete si pak role prohodit a kolíčky nechat schovávat děti. 

Myslím, že je fajn z každé takové akce udělat nějakou fotku, abyste si to děti mohli znovu připomenout. S odstupem možná ještě víc ocení, že jste s nimi řádili a užívali si krásný čas. Navíc si to budou moci pak vytáhnout, až jednou budou samy mít děti.

Jestli se vám to líbí, těšte se i na další nápady ze seriálu Co s dětmi.