0 Kč

Zvířátková večeře, ponožky a kolíčkový výlet

Autorka: Alžběta HláskováZvířátková večeře

Pro nejbližší dny se můžete inspirovat dalšími nápady na hry s dětmi doma:

  1. Zvířátková večeře: Zkuste si nakrájet zeleninu, sýr, šunku a další dobroty na různé tvary. Pak z nich s dětmi udělejte z tvarů jejich oblíbená zvířátka k večeři.
  2. PonožkyJde o běžné skládání ponožek, ale zkuste to tentokrát trochu jinak, aby se to mohly děti naučit. Vezměte pro začátek třeba 5 párů ponožek. Jednu ponožku z páru si vždy nechte u sebe a druhou dejte na nějaké místo v bytě (každou jinam). Pak dětem dejte jednu z ponožek, které jste si nechali u sebe a pošlete je, ať jí najdou stejnou kamarádku. Než děti ponožku najdou, můžete odpočívat nebo si skládat další prádlo.
  3. Kolíčkový výlet: Tohle je oblíbená zábava na výlet. Než vyrazíte, přibalíte s sebou jeden kolíček na prádlo. Dětem řeknete, že v nějakou chvíli kolíček někomu připnete na oblečení tak, aby si toho nevšiml. Když si dané dítě všimne kolíčku, nic neříká, jen ho zkusí potichounku zase připnout někomu jinému. Víc už vymýšlet nemusíte. Případně můžete vyhlásit nějaký legrační trest pro toho, kdo bude mít kolíček, až přijdete domů

Myslím, že je fajn z každé takové akce udělat nějakou fotku, abyste si to děti mohli znovu připomenout. S odstupem možná ještě víc ocení, že jste s nimi řádili a užívali si krásný čas. Navíc si to budou moci pak vytáhnout, až jednou budou samy mít děti.

O tom, jak rozvíjet vztah s dětmi i v rodině, najdete daleko víc tipů v knize (re)DESIGN RODINY PRO 21. STOLETÍ.