0 Kč

Autorka: klientka re|designu rodiny

Někdy ty naše změny prožívání a chování trochu bolí, ale stojí to zato:
"Inspirovala jsem se online cyklem Jak zvládnout svoje emoce. Nadšená tím, že můžu mít konečně svůj život pod kontrolou, jsem se rozhodla hned v posteli v sobotu ráno a před otevřením očí si říci, že se mám ráda, že je vše v pořádku a na co se dnešní den těším. Ale už v ten okamžik jsem to "přepálila" :-). Protože abych si dodala důvod se na něco těšit, tak jsem měla pocit, že den musí být výjimečný pro mne i pro rodinu a vrhla se na řepové palačinky k snídani. Tak dobrý, hodina v kuchyni pro mne byla uklidňující a palačinky sklidily úspěch.

Abych ten úspěch znásobila, tak jsem se to chtěla vytunit na řepovými noky k obědu (nevyzkoušený recept a hned v dvojité dávce). Takže já celé dopoledne v kuchyni, dětem ani manželovi jsem se nevěnovala. Ve 12 hodin, kdy normálně jíme, jsem měla jen červený sliz mezi prsty a nevěděla jsem, co s ním mám sakra dělat, protože noky z toto nebudou. A to ani když jsem tam přidala o půl kila více mouky. Nebojte, epizoda neskončí receptem na noky :-). Moje automatická reakce by byla stejná, jakou měla moje mamka, když jsem byla malá (vztek, obviňování druhých, nespravedlnost atd.).

Se slepenými prsty od červeného slizu jsem se konečně zastavila, začala si prohlížet zapatlané ruce a zkusila zjistit, co se to vlastně děje. Došlo mi, že takhle jsem to teda ráno fakt nechtěla. Položila jsem si klíčovou otázku: Jde o život? A zjistila, že nejde (teda pokud ta červená hmota neožije :-))) To mne uklidnilo natolik, že jsem se začala smát. Děti zaregistrovaly moji změnu nálady a manžel přijal shovívavě to, že oběd bude později. Získala jsem nadhled, takže jsem mohla touto historkou odpoledne pobavit svoji mamku. Tím se pozitivní emoce se šířila dál :-). 

Děkuji re|designu rodiny za nástroje pro zlepšení a pro můj rozvoj. Mohu na sobě pracovat a to mi dává sílu."