Kontaktujte nás: +420 722 898 888 | institut@fyso.cz
0 Kč

7 kroků pro úspěšnou pauzu, když jsou děti doma

Autorka: Alžběta Hlásková

Přišlo ke mně už více postesků unavených rodičů. A tak budu sdílet, co pomáhalo mně: 

  1. Nejdřív děti potřebovaly cítit, že já jsem v pohodě a že to nemusejí testovat.
  2. Potřebovaly na mně vidět i slyšet, že jsem s nimi v pohodě, že se s nimi směju, řádíme, pracujeme, vyrábíme a je to super.
  3. Potřebovaly jasně vidět, kdy trávím čas s nimi a kdy si dělám volno. Tedy potřebovaly předělovací "rituál". Takže jsem začínala větou: "Tak, teď mám pro vás hodinu. Navrhuju tohle... Případně jestli máte lepší návrh, tak sem s ním!"
  4. Na konec aktivního času s dětmi jsem zařadila nějakou řádící aktivitu, kterou bych autenticky mohla ukončit únavou: "Ufff, vy jste mi daly! Už nemůžu! Potřebuju teď půl hodiny pro sebe. Jdu si uvařit kafe. Potřebujete před tím ještě něco? Chci s vámi pak zase dovádět, ale na to potřebuju nabrat sílu."
  5. Je taky fajn rovnou namotivovat děti, že jestli teď něco budou v klidu samy dělat, pak nás čeká ... (něco božího). Nemusí to být nic tak fenomenálního, důležitá je autentická natěšená intonace hlasu.
  6. Půlhodinu jsem opravdu musela dodržet. A ukončit pak svoji pauzu: "Tak pauza skončila. A jdeme na to!" A rovnou jsme se pustily do nového programu.
  7. Osvědčilo se mi nezapomenout, že společná práce je také společný program: "Jdu vařit oběd. Kdo jde se mnou?"

Jak Vám to pomohlo? Budu ráda, když napíšete, co funguje dobře vám! Držte se! Není to jen tak, je to opravdu nová výzva!

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!