0 Kč

Zpětné vazby po seminářích

Třídílný webinář Hranice ve vztazích aneb jak říci "ne"

Miroslav Sokol, muž, otec, učitel:

Kurz na 100 % doporučuji, neboť mi pomohl více konkrétně uchopit obecné téma osobních hranic, se kterým se více či méně úspěšně potýkám již delší čas. Nabídl mi nástroje, pomocí kterých si mohu lépe vymezit a chránit své osobní hranice, hranice v partnerském vztahu i hranice směrem k synovi. I díky tomuto kurzu jsem si hluboce uvědomil, že mohu určité věci měnit a nebýt jen pouhou obětí, které všichni okolo ubližují. K tomu je však nutné především převzít za svoje hranice zodpovědnost a vydat se s odvahou, pevností a laskavostí vstříc jejich aktivnímu vymezování a ochraně:)


Lenka Horváthová:

Bylo to srozumitelné, lidské. Byly tam konkrétní vyzkoušené postupy. Je to skvělý začátek změny v životě. Okamžitě aplikovatelný.


Jitka, máma, manželka, sestra:

Kurz mi pomohl poznat hlavně sebe sama a také pochopit, že začátek řešení většiny problémů je na mě a tedy to mohu vyřešit. Děkuji za inspirativní prostředí a změnu pohledu na svět.


Kateřina Schwarzová:

Máte úžasný styl komunikace. Líbí se mi, že předáváte své myšlenky a rady jednoduchou a srozumitelnou formou. Jde z Vás cítit upřimná snaha lidem pomoct. Váš kurz byl opravdu obsáhlý a poskytoval celou řadu podnětných informací, rad a návodů jak si udělat život lepší.


Katka K.

Díky kurzu jsem začala skutečně prožívat svoje JÁ. Ujasnila jsem si, co je pro mě dobré, co chci a můžu, kde je moje hranice. Líbilo se mi, jak se NE dá říct mile a s úsměvem. Uvědomila jsem si, že nejsem bezmocná a pro různé náročné situace jsem schopná najít řešení. Velmi cenné pro mě byly konkrétní techniky, triky a tipy. Alžběto, moc děkuji!


Nela Janků, čekající rodič, bývalý a snad i budoucí terapeut

Je tam mnoho podnětů k zamyšlení. Něco člověk zná, ale tady si celé téma (které mě dřív vlastně ani nenapadlo, že je tak obsáhlé) utříbí a dostane zcela jistě nové impulzy, nápady a nový úhel pohledu na situace co řeší/řešil/pravděpodobně řešit bude/vidí že řeší jeho okolí. Lépe se vyzná a orientuje se, co se to vlastně děje.


Lenka Šedová - máma na mateřské

Kurz mi dal konkrétní nástroje a inspiraci, jak nahlížet na svůj čas a energii, a jak s nimi pracovat. Pro sebe, ale i ve vztazích s parterem a v rodičovství. Nejvíc přínosné pro mě byly části o osobních hranicích a o hranicích v partnerství. Ve spoustě zmíněných příkladových situacích jsem se poznávala, a díky tomu, že byly během kurzu takto "vyhmátnuté", jsem mohla svůj přístup pak okamžitě změnit bez dlouhého přemýšlení, kde asi dělám chybu. Kurz doporučuji, díky všem poskytnutým materiálům u něj podle mě naprosto platí, že nakolik (se) do něj dáte, natolik si odnesete.


Hana Hauerová, matka, pěstounka a dlouholetá manželka (27 let)

Objevila jsem možnosti a techniky, jak si lépe užít život a řešit problémy s menší námahou a bolestí, mám připravený "arzenál" pro krizové situace s partnerem a dětmi.


Zdeňka Nováková, asistentka pedagoga:

Doporučuji, protože vše vysvětlované je srozumitelné a prakticky využitelné. Je uváděno spoustu příkladů z praxe. Moc se mi líbila videa formou rozhovorů matky s dcerou. Netradiční ale příjemná forma. Během rozhovorů bylo řečeno mnoho podstatného a hlavně vždy působí mnohem lépe osobní zkušenosti, než pouhé přeformulování nastudovaných informací. Alžběta má vše reálně odzkoušeno a její dcera se zájmem poslouchá a empaticky klade dotazy a své pohledy k tématu. Následně přidána spousta materiálů, návodů konkrétních technik a příkladů, jak je využít.


Online workshop Jak si zvýšit sebedůvěru

Jana - máma

Líbilo se mi, že člověk nabídl jistoty, že v těchto otázkách sebevědomí není sàm, ale že se to dotýká více lidí.


Katka - pracující máma

Zásady od Alžběty si opakuji každý den. Povzbudila mě na mojí cestě, přestala jsem se bát a převzala jsem odpovědnost za svůj život. Objevila jsem v sobě to dobré a nepřestávám se usmívat. Aby se to všechno pořádně usadilo, hlásím se na další kurzy. Alžběto, děkuji!


Třídílný online seminář Jazyk ve vztazích

Spolulektorem byl Jirka Martišek

Lukáš - obchodní partner

Kurz doporučuji každému, kdo chce proniknout do světa jazyka a rovin partnerské komunikace. Na tom, jaká slova používáme a proč záleží a tenhle kurz vám perfektně pomůže si zvědomit, jak fungujeme a dá nápovědu, jak komunikaci změnit a vylepšit.


Petra Pavelková

Moc děkuji Jirkovi i Alžbětě, za krásné slovní obraty a příkladové situace. Byli jste skvělí. Na workshopu pro mě bylo nejvíce přínosné téma intonace. Zjistila jsem, že říkám obsahově v rámci možností vše dobře, ale ta intonace je příšernáááá :D Pro mě velké zjištění, za které moc děkuji. Dále připomenutí, že je důležité to, čemu člověk věnuje pozornost. V knížce ,, Jak mít všechno u p*dele" to krásně shrnuli- chceš mít hezké problémy, zaměř se na ně. Líbilo se mi také jak si poradit s "atakem" protistrany, odvrátit ho humorem. Teď to jen natrénovat :D. Nyní se chci zaměřit na téma staženého krku, věděla jsem, že to občas zažívám, ale nenapadlo mě, že by i s tímto se dalo pracovat. Určitě bych se ráda zúčastnila dalších podobných workshopů, které mě zase posunou o kousek dál, ke spokojenému já. Ještě jednou děkuji vám oběma.


Hanka Hauerová

Webináře hodnotím jedním slovem jako úžasné. Hlavní klad vidím v tom, že obsahovaly praktické věci, rovnou použitelné, bez přílišného teoretizování. Jsem ráda, že jste mne donutili zamyslet se nad způsobem komunikace, který používám a proč. Mám-li hodnotit Váš webinář v porovnání s jinými různorodými vzdělávacími aktivitami, rozhodně jste „na bedně“, řečeno sportovně.


Katka

Chtěla bych Vám tímto ještě jednou moc poděkovat za Váš webinář, který byl jedním slovem úžasný. Líbila se mi forma, klasického semináře bych se díky vzdálenosti zúčastnila jen stěží, zpracování i jednotlivá témata. Čeho si však na Vás a Alžbětě cením nejvíce, to byl Váš lidský přístup a zájem o každý konkrétní názor, který na webináři zazněl. Měla jsem z Vás prostě pocit, že cílem je účastníkům pomoct a to se dle mého názoru i podařilo.


Martina Elterlein

Děkuji moc za vše, mám nové vhledy a našla jsem nové souvislosti, bylo to parádní, díky moc za vás. Pomáhá mi to být lepším rodičem.


Ondřej Pražák

Awareness is like a sun - when it shines on things, they are transformed. Seminář mi připomněl předchozí větu, protože poskytl nový úhel pohledu na běžnou součást našeho každodenního života. Komunikovat jsme se učili především jako děti, u dospělých se předpokládá, že tuto aktivitu již plně ovládají. Proto pro mě bylo hodnotné identifikovat prostor pro zlepšení a způsoby, jak učinit interakci s ostatními příjemnější - sobě i těm druhým.


Zdeňka

Seminář byl super, můj první on-line a příjemně mě překvapilo, jak moc námětů k přemýšlení a změně jsem dostala. Pozoruju teď hodně své reakce, prožitky a hledám nové cesty. Děkuji!"


Marek Heřman

I když si myslíte, že nemáte mezery v komunikaci, tak je máte. Přesně s tímhle přesvědčením jsem se na kurz přihlásil a přesně s tímhle jsem z něj i odcházel.


Online seminář Jak zvládat svoje emoce s využitím neurovědy

Alžběta mluví velmi logicky a uceleně o tématech, které cítím a vnímám, ale neumím je pojmenovat. Je to velmi zajímavé cvičení, jak si uspořádat svoje myšlenky a žít s nimi spokojeněji.


Alžběty kurzy jsou úžasné stejně jako ona sama. Velice podnětné informace a "poznámky", které člověka dovedou často k uvědomění, proč se něco děje (a já nemůžu přijít na to proč). Semináře mohu jedině doporučit a děkuji!


O emocích se nikde ve škole neučí a přitom zvládnuté emoce jsou základ spokojeného života. Tak se opravdu vyplatí věnovat jejich poznání a v lepším případě i jejich zvládnutí, protože to opravdu může změnit život k lepšímu. O hodně. Tento kurz je k tomu vynikajícím úvodem. Obsahuje praktické rady a postupy, jak se zbavit stresu a jak se naučit zvládat své pocity. A nebudete se nudit ani minutu.


Vanda Gabrielová - lektorka, facilitátorka

Provázání vědeckých poznatků s osobními zkušenostmi. Informace podávané přehledně a v konkrétním kontextu mi pomohlo pojmenovat si vlastní zkušenosti a prožívání. Kurz, který bych doporučila všem, i těm bez dětí ;)


Zuzana Kulaviak - máma

Kurz mi nalil do žil naději, že dokážu zvládnout emočně náročné situace při výchově 3 malých dětí, které se mi občas jeví jako naprosto beznadějné. Taky jsem si uvědomila pár důležitých věcí a zažila několik Aha! momentů. Naučila jsem se, jak si více hlídat své potřeby. Odnesla jsem si spoustu inspirace, odhodlání vzít život do svých rukou a být zase tou veselou mámou, se kterou je legrace.


Jana Stejskalová - manželka, maminka dvou dětí

V kurzu bylo doporučeno obklopovat se lidmi, kteří na nás působí pozitivně a Alžběta působí "sakra pozitivně" :-), takže by se měla balit do ekobalíčku a prodávat na farmářských trzích a svět by najednou byl milejší :-). Jelikož to ale není možné, její kurzy jsou tím nejlepším způsobem jak být zas o kus lepší.