0 Kč

Děkujte si za hádky. Ukazují neošetřená místa, říká odborník na partnerské vztahy Vratislav Hlásek

Autor: Institut fyziologické socializace

„Když se na hádku podíváme z přirozeného evolučního pohledu, je to kultivovaná forma rvačky. My se nepereme, ale pálíme adrenalin a uvolňujeme prostor, který se v nás vytvořil. Nekonstruktivní a syrová hádka nám může ukázat naše slabá emoční a sebehodnotící místa. S trochou nadsázky je to užitečný nástroj, pokud se chceme lépe poznat a dostat se do hlubších rovin osobního rozvoje,“ říká v pořadu On Air odborník na rodičovství a partnerské vztahy Vratislav Hlásek.

„Je skvělé, že dnes mladí lidé navštěvují párové odborníky. Má generace by v mladém věku těžko vyhledávala jakoukoliv podporu v tomto procesu. Brala by to jako trest nebo poruchu, která potřebuje opravit. Dnes to lidé vnímají jako benefit. Věc, na kterou mají nárok a pro kterou si často chodí. V tom je ten posun,“ porovnává přístup mladých lidí k párové terapii dnes a v devadesátých letech odborník na rodičovství a partnerské vztahy Vratislav Hlásek.

https://wave.rozhlas.cz/dekujte-si-za-hadky-ukazuji-neosetrena-mista-rika-odbornik-na-partnerske-vztahy-8163025?fbclid=IwAR1cNZ_DPc-Pogqdq9zXZDYrwAijJ2UvanXQ0sBQO3c4r3ReP8HScZethUo

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!