0 Kč

Věž, stojka a domino

Alžběta Hlásková

Ráda bych Vás inspirovala nápadem, který není můj. Přesto myslím, že stojí zato. A navíc mám svolení od autorky tohoto nápadu (od svojí sousedky Ivanky), abych to zveřejnila. S pár rodinami si udělali on-line skupinu, na kterou si dávají vzájemně nejrůznější výzvy pro nejbližší dny. K tomu jsem si vzpomněla na naše různé nápady, co jsme dělali, když byly naše děti malé. A protože to je spousta skvělých nápadů, sdílím to s vámi, abyste si u toho taky mohli užít tolik legrace:

  1. Věž: Postavte s dětmi tu nejvyšší věž, jakou dokážete. Použijte staré krabice, lego či jinou stavebnici.
  2. Stojka: Zkuste si všichni (kdo zdravotně můžete) vyzkoušet stojku na hlavě nebo na rukou.
  3. Domino: Postavte co nejdelší řadu z dřevěných kostek, domina, videokazet, knížek (nebo jiných předmětů, které mají tvar tenčích kvádrů) a třeba pak s dětmi natočte na mobil, až ťuknete na první kvádřík, a ten shodí další, a ten shodí další, a ten shodí další... 

Myslím, že je fajn z každé takové akce udělat nějakou fotku, abyste si to děti mohli s odstupem znovu připomenout. S odstupem možná ještě víc ocení, že jste s nimi řádili a užívali si krásný čas. Navíc si to budou moci pak vytáhnout, až jednou budou samy mít děti.