0 Kč

Autorka: Alžběta Hlásková

A je tu další zkušenost klientky re|designu rodiny. Je na tom vidět, že každý z nás si musí najít tu svoji cestu, co na něj funguje. V rámci re|designu proto klienti mají možnost vyzkoušet si celou řadu technik na ovládnutí emocí a najít si tu svoji, která jim zafunguje. Je to proces. Ale stojí to zato:

"Pracuju na sobě. A občas se mi to už daří. Bohužel mi to někdy nevychází při vzteku dětí, tam mi to spouští amygdalu a moje obranné reakce víc, než bych chtěla. Když jsem to několikrát nezvládla, tak jsem pak začínala odcházet od konfliktu (na balkón, kde jsem čtvercové dýchání i trubičkové), abych získala nadhled a pak se k němu vrátila.

Zjistila jsem, že mi pomáhá si všechny techniky uvědomovat několikrát denně a když to neudělám, tak pak na to v daný afekt zapomenu (není to pro mne automatické se zastavit a přehodnotit). Tak jsem si říkala, že zkusím si pár věcí napsat, jen body, aby mne to celý den provázelo a třeba i s tím vstát, přečíst si to nejzásadnější a uvidím."

Jestli se klientka ozve s tím, jak se jí to daří dál, určitě se o to s Vámi podělíme. Držte se! Rodičovství je prostě jedna z největších sebezkušeností!